Francala ve Roll Paketleme

Karataş Isı Mühendislik
Ürünü İncele

Francala ve Roll Paketleme Makinesi

GENEL ÖZELLİKLER

Ambalaj makinamız ile roll ekmeklerinin el değmeden, dökme ve hattan otomatik alma sistemi ile paketlemesi yapılabilmektedir.
Tambur besleme ünitesi iki guruptan oluşur. Bir ürün dökme bandı, iki sıralama ara açma ve düzeltme bantları. Tepsi ile besleme yapılacaksa tepsiler ürün bandına dökülür. Ürün bandı sensörler yardımıyla ürünleri gerektiği miktarda bandın üzerine taşır. Daha sonra ürünleri sıralar ve paketleme bölümüne besler.
Hattan beslemede ise bantlar ürünün geldiği banda yanaştırılır. Ürünün geliş hızına göre (ambalajlama makinamızın kapasitesi dahilinde) ürünler paketlenir.
Paketleme bölümünde kolay ve akıllı otomasyon (servo sistem) mevcuttur.

Genel Özellikler

Makinamızda bulunan PLC bilgisayar yazılımı ile dokunmatik kumanda ekranı sayesinde ürün paket boyuna, fotosel ayarına, makina hızına kolay erişim ve müdahale imkanı sağlanmıştır.
Roll ekmeğinin çenede sıkışmasını engelleyen ürün kontrol sensörü vardır. Paketleme esnasında çene/ambalaj yapıştırmasını yapan parça/ ekmeği ezmez. Ekmeğin yeri uygun değil ise sensör makinayı durdurur.
Makina da ürüne temas eden tüm yüzeyler ve çevre muhafaza kapakları gıdaya uygun 304 kalite paslanmaz kromdan imal edilmiştir.
Makinalarımız tarih kodlama cihazlarının çalışmasına uygun şekilde tasarlanmıştır.
Makinamızın çıkış bandında sayma aparatı mevcuttur.

Genel Özellikler

Kullanıcı güvenliği açısından gerekli yerlerde acil stop ve emniyet şalterleri vardır.
Paketlenen ürün bilgilerini hafızaya alan otomatik ürün çağırma ve depolama sistemi mevcuttur.
Makinamızın üretim kapasitesi ortalama 11000 adet/saattir.
Makinamız döner çene/Ambalaj yapıştırma parçası/ sistemi sayesinde sıfır fire ile çalışmaktadır.Çene aparatı her 180 derece dönüşünde paketleme yapar.Makinamızın çalışma paketleme selefon bobin ölçüleri 32 cm en ve 20 micron kalınlıkta/min/ olduğu için ambalaj maliyetiniz düşer.Selefon kalınlığı maliyeti artıran unsurdur.

  • PAYLAŞ: