İçi Dolu Tost ve Sandviç Paketleme

Karataş Isı Mühendislik
Ürünü İncele

İçi Dolu Tost ve Sandviç Paketleme Makinesi

GENEL ÖZELLİKLER

Ambalaj makinamız ile Roll Ekmek/mini yuvarlak ekmek/ tek tek paketlemesi yapılır veya aşağıda verilen ölçüler doğrultusunda her türlü cismi paketler.
Ekmek dışında tıbbi gereçleri,dolu sandviç ve hamburger ekmeklerini,sabun,oyuncak,kozmetik,kırtasiye vb..ürünleri paketler.
Makinamız da akıllı motor sistemi servo motor otomasyonu vardır.
Makinamız da bulunan dokunmatik ekran ile PLC /Akıllı Kontrol Sistemi/ sayesinde ürün paket boyuna, akıllı göz fotosel ayarına,makine hızına kolay erişim ve müdahale imkanı vardır.
Roll Ekmeğinin veya diğer ürünlerin paketleme esnasında sıkışmasını engelleyen ürün kontrol sensörü vardır.
Paketleme esnasında ambalajlama yapan aksam ekmeği ezmez , eğer ekmeğin yeri uygun değilse akıllı göz sensör makinayı durdurur.
Makine da ürüne temas eden tüm yüzeyler ve çevre muhafaza kapakları gıdaya uygun 304 kalite Finlandiya paslanmaz-kararmaz krom-nikel metalden imal edilmiştir.
Makinamız ürün üzerine üretim tarihi-seri numarası-son kullanma tarihi gibi bilgileri basan cihazın çalışmasına uygun üretilmiştir. Bu makine opsiyoneldir.
Kullanıcı ve makine güvenliğini sağlamak için gerekli yerlere Acil Stop konulmuştur.
Paketlenen ürün bilgilerini kontrol edebilme sistemi mevcuttur.
Arıza meydana gelirse otomasyona bağlı tüm parçaların ekranda arızalı yerin resmi, ismi görülür.
Bilgisayar yazılım programına, şartlar sağlanırsa uzaktan erişim (internet) ile müdahale etme imkanı vardır.
Makine dakikada max :180 adet, saatte ortalama max ; 11.000 adet paketleme yapılabilir.Bu rakamlar ürüne göre değişiklik gösterebilir.
Makine paketleme hızı düşürülebilir veya yükseltilebilir bu iş tamamen ihtiyaca göre yapılır.

Genel Özellikler

Makinanın ambalaj malzemesi selefonunu sıkıştırarak paketleme yapan parçasına çene denir. Bu çene sistemi dönerli ve dört (4) adet olduğundan fire kaybı olmaksızın çalışır. Her turda 2 sıkıştırma yapar, boşa dönüş yoktur. Her bir tam turunda iki ürün paketlenmiş olur.
Makinanın ambalajlama malzemesi olan selefonun bobin ölçüsü, minimum 25 mikron çalışabildiği için ambalaj maliyeti düşer. Bu sistem makinamıza ait özel bir yapımdır.
Kullanımı kolay, temizliği basittir.
Makinanın yasal ömrü boyunca yedek parça ve servis desteği vardır.
Makine tamamen Türkiye İzmir Fabrikamızda kendimize özgü model ve ar-ge çalışmaları ile geliştirilmiştir.
Lisans altında üretilen ürün olmayıp tüm hakları şirketimize aittir.
Ambalaj malzemesi selefon bobininin sökülüp-takılması basit olup, takıldığı yer hava sistemli, PLC kontrollü şaftır.
Paketlemenin alt yapıştırma sistemi; hava ile çalışan, PLC kontrollü olduğundan zaman kaybı olmadan ayarlar yapılır.
Selefon bobin gergi sistemi; kendimize özgü olup bobinin ağırlığına ve kalınlığına göre otomatik olarak selefonun gerilmesini ayarlar.
Bu makina roll ekmek paketleme için dizayn edilmiştir, istendiğinde basit değişiklikler yapılarak çok amaçlı kullanılabilir.
Selefon-Opp bobin gergi sistemi; kendimize özgü olup bobinin ağırlığına ve kalınlığına göre otomatik olarak selefonun gerilmesini ayarlar.

SERVO MOTOR

Opp-Selefon ambalaj malzemesi üzerinde paketlenecek ürünün paket boyu kadar noktaları basım aşamasında işaretlenir(benek yapılır) bu aralık ölçüsü kadar makinaya bilgi girilir, böylece her ürün ambalajlanırken üretici firmanın logosu tam ürün üzerinde paketlenir.Bu benekleri-İşaretleri servo motor ile organize edilir.Servo motorlu makinada ambalaj malzemesi israfı olmaz.Servo motor ambalaj malzemesinin ve ürünün eş zamanlı akışını sekronik olarak sürdürür.

SANDVİÇ-TOST YARMA MAKİNASI

Yüksek kapasiteli sandviç hamburger üretimi yapan firmalarda, sandviç ve hamburger ekmeklerini paketlemeden önceki yarma operasyonunda kullanılan bir makinadır.
Makinada dairesel bıçak kullanılır. Sökülüp takılması kolaydır.
Üç adet ayar kolu vardır. Bunlardan ilki üst baskı ayandır. Ortası kesilecek olan ekmeğin kalınlığına göre üst bant aşağı yukarı ayarlanır ve kesim sırasında ekmeğin fırlaması engellenir.
İkinci ayar kolunda bıçak yukarı aşağı ayarlanır. Bu ayar sayesinde de ekmeğin kesilecek noktası belirlenir.
Üçüncü ayar kolunda ise kesme derinliği ayarlanır.
Bu ayarların tamamı elle yapılmaktadır.
Makinada bir adet metal sensörü bulunmaktadır. Bu sensör üst bandın korunmasını sağlar. Ayrıca sensör sayesinde olası bir operatör hatası durumunda makina kendini korumaya alır ve makinanın çalışan bütün motorları durur.

  • PAYLAŞ: